To jest super

Jan 14.12.2020

Jak mogę się zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości?

Polecane: Brave Download

W tym miejscu znaczenie ma bezpieczeństwo Twoich zasobów cyfrowych. Istnieje wiele rodzajów portfeli elektronicznych i wszystkie mają w sobie "master" i "slave". Klucz główny to ten, który umożliwia dostęp do klucza prywatnego z dowolnego urządzenia, z którym masz portfel elektroniczny. Klucz slave to rodzaj podpisu cyfrowego. Jeśli ktoś włamie się do Twojego portfela elektronicznego i ukradnie Twój klucz prywatny, nie będzie mógł wypłacić żadnych środków bez mojej zgody. Musi istnieć klucz publiczny, do którego mogą uzyskać dostęp do klucza prywatnego. Bez tego podpisu cyfrowego nie mogą w ogóle wypłacać środków.

Istnieje wiele innych rodzajów portfeli elektronicznych i wszystkie dotyczą tych samych kwestii bezpieczeństwa. Jeśli Twój cyfrowy portfel zostanie zhakowany, możesz mieć 100% pewności, że klucz prywatny do Twojego konta nie zostanie ujawniony. Chociaż zdarzenie to nie jest przypadkowe, niemniej jednak jest bardzo szkodliwe, jeśli ktoś inny uzyska dostęp do Twojego klucza prywatnego i wycofa Twoje środki.

Jak mogę mieć 100% pewności, że klucz prywatny do mojego portfela nie wycieknie?

Jeśli śledziłeś poprzednią część serii artykułów, to już wiesz, jak zabezpieczyć się przed nieautoryzowanym lub przypadkowym dostępem do klucza prywatnego. Czy jednak wiesz, jak zabezpieczyć się przed nieautoryzowanym lub przypadkowym skopiowaniem klucza prywatnego na inne urządzenie?

Jeśli do tej pory śledziłeś serię artykułów, wiesz już, jak zapobiec nieautoryzowanemu lub przypadkowemu skopiowaniu klucza prywatnego na inne urządzenie. Czy jednak wiesz, jak zabezpieczyć się przed złośliwą lub przypadkową zamianą kluczy?

Co to jest "złośliwa" kopia Twojego klucza prywatnego?

Każdy podpis cyfrowy powinien być traktowany jako cyfrowy dowód, że kontrolujesz klucz prywatny do portfela. Bez niego nikt nie może uzyskać dostępu do Twojego klucza prywatnego. Jeśli jednak ktoś przeniesie Twój klucz prywatny na inne urządzenie, nie możesz być w 100% pewien, że nowy właściciel nie ma dostępu do Twojego klucza prywatnego.

Kto może skopiować mój klucz prywatny?

Wszelkie codzienne zmiany w portfelu mają wpływ na księgę. Jeśli usunę portfel, jest szansa, że ​​wskoczy na niego złośliwy program i przejmie Twoje klucze prywatne. Często klucze nie są nawet zapisywane w pierwszej kolejności. Są przenoszone na adres nowego właściciela.

Jak mogę mieć 100% pewności, że klucz prywatny do mojego portfela nie zostanie przeniesiony?

Jeśli ktoś prześle Twój klucz prywatny na adres innego użytkownika, istnieje 99% szans, że inny użytkownik nie będzie miał dostępu do Twoich środków. Proste wyszukiwanie w Google pokaże, że w 99% przypadków adresy odbiorców przelewów są zgodne z adresami oryginalnego portfela.

Jak mogę mieć 100% pewności, że klucz prywatny do mojego portfela nie wycieknie?

Jeśli ktoś prześle Twój klucz prywatny do publicznego łańcucha bloków, możesz mieć 100% pewności, że druga osoba nie będzie miała dostępu do Twojego klucza prywatnego. To blockchain rejestruje Twoje transakcje, więc istnieje 99% szans, że klucz nie zostanie ujawniony.

Kto może przekazać mój klucz prywatny?

Wszelkie codzienne zmiany w portfelu mają wpływ na łańcuch bloków. Jeśli zmienię ustawienia portfela, istnieje 99% szans, że zmiany nie zostaną zastosowane do łańcucha bloków. Aby uniknąć podwójnych wydatków, zawsze używaj portfela z wieloma adresami.

Jak mogę zablokować osobę, która wydaje mój klucz prywatny po raz pierwszy?

Możesz zablokować osobę, której klucz prywatny został skradziony po raz pierwszy. Proste wyszukiwanie w Google pokaże, że w 99% przypadków osoba, której skradziono klucz prywatny, nie odpowie na żądanie ich zablokowania.

Jak mogę się zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości?

Jeśli ktoś podszywa się pod Ciebie, gdy Cię nie ma i prosi o Twój telefon komórkowy, jest to realne zagrożenie bezpieczeństwa. Przyszła mi do głowy sama idea anonimowej, zdecentralizowanej waluty cyfrowej. Sam pomysł dystrybucji klucza prywatnego wśród wielu użytkowników nie był trudny do zrozumienia.

Jak mogę udowodnić, że nie jestem złodziejem?

Sama idea anonimowej, zdecentralizowanej waluty cyfrowej nie była pozbawiona sceptyków. Sam pomysł opierał się na obserwacji, że ludzie mają tendencję do łączenia różnych kluczy prywatnych z tożsamościami. Złodziej wykorzysta adres, który uzyskał z portfela, aby zadzwonić na policję. Chodzi oczywiście o to, żeby policja miała pełny dostęp do portfela i kluczy prywatnych użytkownika. Naturalnie pojawia się pytanie, "jak złodziej może zdobyć moje pieniądze, jeśli nie mam jego telefonu?"

Polecane: https://medium.com/@zarabiamy

Tagi: kryptowaluty,